livebetter-julia-ziolkowska

Cześć! Mam na imię Julia i od trzech lat zajmuję się edukowaniem w internecie na temat zrównoważonej mody. Wszystko zaczęło się od mojej licealnej miłości do second-handów, gdy nie miałam wiele pieniędzy, za to chęci, czas i wyobraźnię, by szukać ubrań z drugiej ręki. W ten sposób zanurzyłam się w świat materiałów, jakości, odpowiedzialności i ekologii. I mimo, że początkowo mój wybór second-handów nad sieciówkami wynikał z zasobności mojego portfela, nie potrzeby serca, doprowadziło mnie to do miejsca, w którym jestem dzisiaj. Już dawno przestałam skupiać się tylko na zakupach rzeczy używanych, poświęcając też mój czas na określenie, czym rzeczywiście jest odpowiedzialność w modzie, jak do niej dążyć, jakie marki można określać mianem odpowiedzialnych i kiedy warto kupować w nich ubrania. A także, bo to też ważne, jak nie dać się zwariować: w końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, z naszymi słabościami i pokusami. I to jest okej.

Poza modą, interesuję się też szeroką pojętym slow lifem: jak żyć świadomie i w pełni korzystać z życia. Uwielbiam jogę, medytację, głęboko wierzę w prawo przyciągania i to, że energia do nas wraca. Ale żeby nie było tak patetycznie, to chodzi o proste przyjemności, które możemy sobie zafundować każdego dnia: wstać wcześniej, rozciągnąć się, iść na spacer, zapalić świeczki, wypić pyszną kawę. To te wszystkie drobnostki, które, zauważone, sprawiają, że życie wydaje się piękniejsze. Staram się wskazywać różne sposoby, jak żyć… lepiej (w końcu stąd wzięła się nazwa mojego bloga). I żeby nie było wątpliwości: nie wartościuję tu niczyjego stylu życia. „Lepiej” w tym kontekście oznacza po prostu „dobrze”, nie jest przeciwstawnością słowa „gorzej”.

Ale popłynęłam, więc jeszcze raz. Mam na imię Julia, rocznik 1997, ukończyłam lingwistykę stosowaną, ale nigdy nie widziałam w niej swojej przyszłości. Znajomość języków wykorzystuję w prowadzeniu swojego konta na instagramie i zbierania materiałów do nowinek w świecie zrównoważonej mody. Mieszkam w Poznaniu z moim chłopakiem, z którym wspólnie tworzymy treści na mojego instagrama i bloga.

Miło mi Cię tu widzieć, dlatego rozgość się i czerp pełnymi garściami z materiałów, które dla Ciebie przygotowałam. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej!