Mamy to! Wreszcie nadszedł marzec, a wraz z nim nadzieja na wiosnę. Pierwsze oznaki już tu są – przebiśniegi i krokusy pojawiły się w ogródkach, a słońce coraz śmielej (i na dłużej) zagląda w okna. Trzeba jeszcze tylko dotrwać do ciepła i zieleni, ale damy radę!

Przygotowałam dzisiaj dla Was propozycje aktywności, które mogą nam uprzyjemnić marzec. Nie wiem dlaczego, ale marzec jest miesiącem, który najbardziej kojarzy mi się z dzieciństwem. Marzec to dla mnie topienie marzanny, zapach wilgotnej ziemi, smak wysianej w domu rzeżuchy. Kierowałam się tymi skojarzeniami, gdy tworzyłam marcową listę – to dobry moment, żeby skupić się na swoim wewnętrznym dziecku i przypomnieć sobie, co sprawiało nam radość, gdy mieliśmy po kilka lat. Drugim kluczem było oczywiście przygotowanie na przyjście wiosny, mamy tu więc tradycyjne wiosenne porządki. Sprzątać można na różne sposoby: pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, umyć okna czy schować zimowe ubrania do szafy. Można też zrobić porządek w głowie i pomedytować, spędzać mniej czasu przed ekranem, odobserwować konta, które źle na nas wpływają, usunąć zbędne pliki, aplikacje czy zdjęcia z telefonu. Wybór należy do Ciebie – zrób to, czego najbardziej potrzebujesz.

Jak korzystać z listy przeżyć?

Jak zwykle mam dla Was aż dwie listy proponowanych aktywności. Niektóre z nich są zupełnie darmowe, inne – nieco droższe, kilka z nich wymaga większego budżetu. To są tylko propozycje, które mają Was zainspirować do stworzenia własnej listy. Skupcie się na kilku rzeczach, które będą dla Was realistyczne, potrzebne i przyjemne. Nie ma sensu łapać kilku srok za ogon; lepiej żeby Wasza lista była krótka, ale do zrobienia.

Przeżycia i przyjemności marca

marcowe aktywnościmarcowe aktywności

*

Co planujecie robić w marcu? Na czym chcecie się skupić? Jak wygląda Wasza lista aktywności? Dajcie znać w komentarzach!

1 comment

  1. Chciałabym w marcu popracować nad akceptacją siebie. Cały czas mam z tym problem ale myślę, że to właśnie ten czas żeby przepracować to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*